Čo sa u nás deje a čo bude ďalej?- perd0 (2015-05-21 22:12:52)   
-
Čaute Kreedzeri.

Situácia u nás na Kreedz Slovakia je, povedzme si pekne po našom, na hovno, a dostal som nutkanie spísať nejakú kratšiu novinku, aby sme len nesedeli potichu v ústraní a aj preto, lebo sú tu stále ľudia ktorí pre našu hru majú záujem aj doposiaľ. Minimálne títo si to určite zasluhujú.

Webstránka je v súčasnosti veľmi tichým miestom, kde sa v podstate veľa neudeje. To nikomu hovoriť hádam nemusím, tí ktorí nás sledujú dlhšiu dobu vedia. Denná návštevnosť ukazuje na smutné čísla, kedy k nám denne zavíta obyčajne menej ako 5 členov.
Týmto nechcem povedať, že to dávam za vinu vám, to určite nie. Sme, a vždy sme boli pomerne malou komunitou, napriek peknému počtu registrovaných užívateľov sme takmer vždy boli v situácii, kedy aktívnych hráčov bolo len niekoľko desiatok. Napriek tomu, že sa celosvetová KZ komunita v podaní XJ ešte stále drží, asi úprimne nemôžme očakávať, že tých pár desiatok hráčov ktorých sme mali, bude hrať do nekonečna. Bohužiaľ, noví sa nerodia.

Neaktivitu na webe dávam za vinu aj sebe, pretože čo sa mňa týka, môj záujem o Kreedz, a aj o CS 1.6 samotné, už takmer úplne pominul. Aj keď stále XJ scénu jedným okom sledujem, tie roky, kedy som túto hru hltal sú preč a už asi nikdy nebudú. Za tú dobu som postretával niekoľko ľudí, ktorí sa mi javili ako niekto, komu môžem veriť, v prípade ak web odovzdáme ďalej. Možno by to pomohlo, možno nie. Kreedz Slovakia je ale milovaným projektom mňa a Buttheada a toto je jediný dôvod, prečo to jednoducho nechcem dať do rúk niekomu inému.

Poviem vám úprimne, neviem aká bude budúcnosť projektu, a ani neviem, či nejakú budúcnosť máme, v prípade že budeme existovať aj nadalej. Viac krát sme s Buttheadom diskutovali na tému, či by jednoducho nebolo lepšie to ukončiť a navždy. Pomohlo by nám to finančne a odbudli by isté povinnosti, ktoré tu stále sú. Osobne ale by mi bolo neskutočne ľúto tento projekt potopiť, nech už sme v akejkoľvek situácii, preto sa to doposiaľ nestalo.
Máme neskutočne bohatú históriu, desiatky jumping filmov, desiatky mien ktorých pozná/poznal celý svet jumpu a komunitu, na ktorú sme kedysi mohli byť hrdí.

A teraz niečo k technickým problémom, ktoré nás trápia tieto dni - po transfere webu na nový FTP server, ktorý sa uskutočnil pred istou dobou, sa vyskytlo niekoľko problémov. Niektoré z nich sa už podarilo opraviť, iné tu ešte sú. Tým hlavným, ktorý ma teraz trápi je bugnutý rekord list, kedy neide pridávať, resp. prepisovať nové rekordy. To je dôvod prečo na demo release čakáte už dlhšie, napriek tomu že je dem v uploaderi pomerne dosť. Týmto sa chcem ospravedlniť všetkým, ktorí doteraz posielajú demá. Veľmi si to cením a sľubujem, že release bude hneď, ako nájdeme riešenie.
Následne by som chcel uverejňovať demo releasy častejšie, a to s menším počtom dem. Nemám ľudí na kontrolu dem a tak som sa niekoľko krát ocitol v situácii, kedy som musel okontrolovať 30 dem naraz a jednoducho mi to čas nedovoľuje. Je dosť možné že nastavím maximálnu kapacitu uploadera na 10 dem, a až sa naplní, uverejním release. Bude to jednoduchšie pre mňa, a komunita bude dostávať demá na pravidelnej báze.

Čo teda ďalej s KZSK? Úprimne, neviem. Jedná vec je istá, web končiť nebude, to vám môžem sľubiť. Budúcnosť a dianie je však veľkým otáznikom, osobne nemám čas na organizovanie turnajov, ako som to kedysi s veľkou obľubou robieval a vďaka tomu, že scénu už takmer nesledujem, je pre mňa pomerne ťažké niečo vymyslieť. Rád by som vás teda vyzval k vyjadreniu, ak sa vo vašich hlavách nájdu akékoľkvek nápady, ktoré by nás mohli znovuzrodiť, prosím ozvite sa cez komentáre.

Ďakujem, s pozdravom perd0.
Komentáre (6) | Pridať komentár | Prečítané 2010-krát
Komentáre
#1- roadrunner  22.05.2015 15:14:18  
-Neřekl bych, že se noví hráči nerodí, buď jen o kzsk netuší nebo je tu nic neláká. Můžou za to hlavně zabrané rekordy. Úroveň, na kterou se musí někdo dostat, aby přetočil dnešní rekord je dost vysoká a málokdo je inspirovaný, aby to nageekoval. Každopádně hráči na serverech jsou, dokonce na gamesites si dělají jump turnaje - . Chápu to, že ty servery jsou zaplněné hlavně díky tomu, že mají plnou prdel dalších serverů včetně klasiků, takže naberou spoustu nováčků díky /server pluginu.

Nějaké zázračné řešení, jak oživit kzsk nemám, ale co mě tak napadá, možná dát do kupy tu databázi rekordů a zkusit kontaktovat vedení větších CZ/SK portálů, jestli by kzsk neudělali menší reklamu tím, že si nastaví v public kz pluginech kzsk databázi, takže by každý, kdo se připojí, viděl československý rekord na té mapě a možná by ho začlo zajímat, o co jde.

Každopádně děkujem ti perdo, že to tu nezavíráš. Ikdyž se tu nic moc neděje, tak vědět, že kzsk pořád existuje, nás bude hřát na srdci - A dokud lidi točí rekordy, myslím si, že je to ještě vpohodě -
#2- Pavlovsky   24.05.2015 13:44:59 
-uploadnite všetky unofficial mapy a harci pridu
#3- leaveR^^  26.05.2015 11:48:49 
-Veru viac map a casy na stotiny kedze niektore rekordy niesu mozne prekonat o sekundu ale chapem ze to by chcelo vela roboty.
#4- fykseN  26.05.2015 12:56:35 
-@roadrunner
já s tim addonem souhlasim. někdy kolem vánoc jsem si ho naivně vzal na starost a nějak jsem ho uplně přešel. bavil jsem se o tom se zoidem a podle něj je možný vygenerovat demos.txt uplně jednoduše. věřim, že se najde někdo schopný, co by se o to postaral.

já osobně taky ztrácím motivaci posílat dema na kzsk. důvodem je minimum konkurence a nulová šance překonat kratší mapy. doufám, že ještě přijde aspoň jedna vlna hráčů, která tu trochu pozvedne aktivitu a vylepší dosavadní rekordy. do tý doby se ale lepší hráči budou soustředit na CC/XJ, kde mají konkurence dostatek.
#5- Klox0^  26.05.2015 19:33:07 
-Kamo ja ti môžem spravit konkurenciu stači povedať -
#6- fykseN  27.05.2015 13:20:49 
-@Klox0^
prosím -
ShoutBox
07.05.2022 07:47:17
chalani je nejaky discord alebo steam grupa ? urcite ten cas leti taktiez mam 15 rokov od registracie :O
04.05.2022 22:50:21
Jsme staří, smiřme se s tím.
26.04.2022 17:40:42
ja som mal 12 rokov a aktuálne takmer 25 -
14.04.2022 14:47:20
- taky slušný, já se registroval trochu později, ale kz jsem začal hrát v 10 a teď je mi 23, čas letí-
13.04.2022 18:12:33
Keď som sa registroval mal som 13 teraz mam skoro 27 -
17.03.2022 15:59:21
Jaký máš steam perdo?
All rights reserved 2007-2020 © by KZSK.sk # Coded by Jakub "rEs0LuTe" Sedláček. Designed by Oldřich "jab" Selner.